İÇME VE KULLANMA SUYU DEZENFEKTANI

LEGIONELLA-PNEUMOPHILAÜRÜN GRUBU: LEGIONELLA KİMYASALI


Tanım: Kullanım ve içme suyu hatlarında Legionella bakterisi ve oluşumuna karşı Sağlık Bakanlığı Onaylı bir üründür. Kullanılan sisteminde oluşabilecek bakteriolojik üremelerin önüne geçer.

Kullanım: Ürün su deposuna yada su deposu çıkışına kimyasal dozaj pompası ile sürekli olarak verilmelidir. Sürekli kullanımda hatlarda yeterli miktarda bulunabilmesi için klor değeri en az 0,2 ppm en çok 0,5 ppm olmalıdır.

Net Miktarı: 25 Kg.

LEGIONELLA PNEUMOPHILA

Seyahat İlişkili Lejyoner Hastalığı, günümüzde özellikle turizm sektöründe ciddi sorunlara yol açan bir hastalıktır. Bu hastalık için Avrupa ülkeleri için bir haberleşme ağı kurulmuş olup, ülkemiz de bu ağın içinde yer almaktadır. Legionella bakterisi hastaların akciğerlerine yerleşerek hızlıca üreyen ve %15-20 ölümle sonuçlanan Lejyoner Hastalığına neden olur.

Legionella cinsi bakterilerin doğal ortamı nehirler, göller, termal, çamurlar ve kaynak sularıdır. Doğal ortamda az sayıda bulunan bu bakteriler, binaların su sistemlerinde uygun alan ve faktörleri bulduğunda hızla çoğalırlar. Legionella enfeksiyonlarının ortaya çıkması için bakterilerin bulunduğu çevresel bir kaynak, bu bakteriyi çoğaltarak duyarlı popülasyona ulaştırabilecek ara mekanizmalar ve duyarlı bir popülasyonun varlığı gereklidir.

İçme ve Kullanma Suyu Dezenfektanı Uygun kullanılması halinde otelde bulunan içme ve kullanım suyu hatları içerisinde Legionella Bakterisinin üremesinin önüne geçerek tesisinizi ve yatırımlarınızı korumanızı sağlayacaktır.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.